Кличко пояснив ситуацію, що склалася з Центром мікрохірургії ока і міським центром репродуктивної та перинатальної медицини

08.07.2020 12:16

Після змін, внесених до бюджетного кодексу, місто не має законних підстав фінансувати два медзаклади - Центр мікрохірургії ока і Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини. Бо вони не захотіли змінювати форму господарювання і не підписали договори з Національною службою здоров’я України. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

«Зазначу, що із 1 квітня цього року всі медичні заклади Києва, як і країни загалом, фінансують з Державного бюджету через Національну службу здоров’я України. Для цього ще в кінці минулого року КМДА підготувала проект рішення про зміну форми господарювання медзакладів на некомерційні комунальні підприємства, - повідомив Кличко. - Усі заклади змінили форму господарювання та підписали договори з Національною службою здоров’я. Усі, крім Центру мікрохірургії ока та Центру репродуктивної та перинатальної медицини. Бо таке рішення не було ухвалене - за ініціативи керівників цих закладів та за протекції деяких депутатів Київради. До 1 квітня місто у повному обсязі фінансувало столичні комунальні медзаклади. Після змін, внесених до бюджетного кодексу, місто тепер не має законних підстав фінансувати ці два медзаклади», - наголосив мер Києва. 

Він зазначив, що місто може тільки підтримувати їх роботу: ремонтувати приміщення та будівлі, забезпечувати необхідним обладнанням. І місто це робить.

Напередодні ж чергової сесії Київради медпрацівники цих закладів організували акцію з вимогою передати установи в підпорядкування Міністерству охорони здоров’я України. 

«Але ж, ці заклади збудовані за рахунок міського бюджету, за гроші киян, обладнані за кошти міста. І мають залишитися у місті та надавати послуги мешканцям столиці. Такої думки більшість депутатів Київради, які не підтримали вчора проект рішення про передачу майнових комплексів медзакладів у власність держави», - підкреслив Кличко. 

За його словами, вже вступили в дію зміни до постанов кабміну, які дозволяють цим установам укласти угоду з Національною службою здоров’я. Та розпочати роботу в рамках Програми медичних гарантій. - За умови зміни форми господарювання до кінця цього року. 

«Обидва заклади ще минулого тижня подали документи до НСЗУ для укладання відповідних угод. І сьогодні саме від їх керівників залежіть, як швидко вони отримають фінансування, а працівники - відповідно, зарплатню», - зазначив Віталій Кличко.

 

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини