Пинзеник: У новому уряді не люди підбиралися під потрібні функції, а функції підганялися під потрібних людей

24.12.2012 15:35

Принципи побудови нового Кабінету Міністрів не можуть не тривожити. Таку думку висловив народний депутат України від партії «УДАР» Віктор Пинзеник, коментуючи сьогоднішні призначення до Кабміну. 

«Новий склад Уряду засмучує і тривожить», – сказав політик, уточнивши при цьому, що йдеться навіть не про персоналії нового складу уряду, їх освітні, професійні чи моральні якості, а про принципи, правила побудови, дотримання яких при правильному підборі персон, дає можливість формувати команду.

Так, констатував нардеп, у новому уряді відроджено посади віце-прем’єр-міністрів. «У попередньому, за винятком  першого віце-прем’єра, їх де-факто не було, бо вони водночас були і міністрами», – пояснив Віктор Пинзеник. Політик зауважив, що віце-прем’єри – це члени уряду, які заважають працювати міністрам, дублюючи їх функції: «Спробуйте зараз порахувати кількість відповідальних за економіку. Тепер до них додалися ще й заступники прем’єра, які дублюватимуть функції міністра чи кількох міністрів. Довго доведеться шукати крайнього».

Як відомо, у новопризначеному уряді відновлено посаду Міністра Кабінету Міністрів. Відродження цієї посади, за словами Віктора Пинзеника, посилює позицію ще одного уряду в самому уряді – апарату Кабінету Міністрів, завданням якого є обслуговувати діяльність уряду, і який не може очолюватися міністром, тобто членом уряду. У цьому контексті політик нагадав про існування ще одного «уряду» – секретаріату Президента України.

Навіть для тих, хто вже звик до сюрпризів, несподіваним стало утворення Міністерства доходів і зборів. «Перш за все тому, що не може займатися податковою політикою (а міністерства виробляють політику) орган, який здійснює адміністрування податків, – пояснив Віктор Пинзеник. – Це все одно, що працівнику ДАІ дати право самому встановлювати правила дорожнього руху».

Утворення такого міністерства, на думку політика, є також серйозним ударом по фінансовій стійкості країни, по керованості фінансами. «Залишається лише створити міністерство на базі казначейства, а Міністерство фінансів перейменувати у міністерство фінансів без фінансів», – резюмував він.

Підсумовуючи, Віктор Пинзеник зазначив, що зрозуміти принципи, за якими формувався уряд, дуже складно. «Без сумніву інше: принцип формування ефективної, дієздатної команди тут відсутній», – констатував представник «УДАРу».

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Новини